گروه زیارتی ریحانه کربلا

از تهران تا کربلا قدم زنان تا بهشت

از تهران تا کربلا مرز بهشت: سفر به کربلا به عنوان یک سفر مذهبی برای شیعیان جهان اسلام بسیار مهم و باارزش است و تجربه‌ای بی‌نظیر برای زائران محسوب میشود. یکی از راه های  مقرون به صرفه برای سفر از تهران به کربلا استفاده از  تور زمینی است.

اگر قصد سفر زمینی به کربلا داشته باشید با اتوبوس از تهران تا شهر نجف یا کربلا حدودا 18 ساعت در راه هستین.

مرز مهران ، خسروی ، شلمچه ، تمرچین و باشماق مرز های رایج برای تردد به کشور عراق هسنند.

پایانه مرزی مرز مهران در شهر مهران و استان ایلام قرار دارد. این مرز به دلیل نزدیکی مسافتی که با شهرهای عراق دارد، پرترددترین مرز ایران و عراق است

وقتی شما سفر زمینی خود را از تهران شروع کنین ، حدود 800 کیلومتر از تهران تا مرز مهران مسافت دارین.

این جاده از تهران آغاز می شود و از شهرهای ایلام ، خرم آباد ، بروجرد و اراک عبور می کند.

از تهران تا کربلا قدم زنان تا بهشت به صورت زمینی

از مرز مهران تا شهر کربلا یا نجف:

بعد از رسیدن به مرز مهران زائرین در مرز باید از اتوبوس پیاده شوند، حدودا پس از 20 دقیقه پیاده روی به سالن گیت گذرنامه خواهد رسید.بعد از چک شدن گذرنامه ها و عبور از گیت وارد مرز عراق که شدید، با استفاده از اتوبوسهای عراقی به شهر نجف یا کربلا راهی خواهید شد. فاصله ی مرز مهران تا شهر نجف  و کربلا حدودا 4 ساعت است.

بهترین زمان سفر به کربلا چه موقعی است؟

نتیجه تصمیم قطعی برای اینکه بهترین زمان سفر به کربلا چه موقعی است، می‌تواند نسبت به افراد مختلف، متفاوت باشد؛ چرا که برای برخی شلوغ نبودن شهر مهم است و برای برخی دیگر آب و هوای خنک عامل مهم‌تری است.

برای افرادی که علاقه بسیاری به مراسم مذهبی این شهر دارند و از شلوغی نیز بدشان نمی‌آید، بهترین زمان سفر به کربلا در ماه‌های محرم و صفر است.

در روزهای شهادت امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل (ع) شهر با فضای مذهبی و معنوی خاصی آکنده می‌شود و مراسم معنوی برگزار می‌شود.

از طرف دیگر برای افرادی که از هوای گرم و خشک کربلا گریزان هستند، بهترین زمان برای سفر به کربلا فصل بهار و پاییز است. در این فصول، آب و هوای کربلا مطبوع و خنک بوده و شلوغی کمتری نیز در شهر حاکم است. پس اگر جزو کسانی هستید که دوست دارید به راحتی و بدون دغدغه زیارت کنید، بهتر است در روزهایی که مناسبت مذهبی وجود ندارد به کربلا بروید.

مکانهای زیارتی کشور عراق:

در نجف اشرف  حرم مطهر امیرالمومنین(ع)،مسجد سهله، مسجد کوفه،قبرستان وادی السلام و مسجد حنانه

در کربلا حرم سیدالشهدا(ع)،حرم حضرت عباس(ع)،بین الحرمین،مقام دست چپ و راست حضرت عباس، مقام علی اکبر و علی اصغر وجود دارند

زیارت کاظمین،ساما،سدمحمد و دو طفلان مسلم از دیگر مکانهای زیارتی این کشور است.

حرف آخر

بطور کلی به دلیل قیمت بالای پروازهای نجف و بغداد،  قیمت تورهای زمینی کربلا  حدودا نصف قیمت تورهای هوایی است و به همین دلیل  استقبال زائرین از تورهای زمینی بیشتر است و  تورهای  زمینی مقرون به صرفه تر  و مناسبتر است.

اگر شما هم قصد عزیمت به سمت کربلا به صورت زمینی را دارید کافیست اینجا را کلیک کنید. https://www.tourkarbala724.ir/تور زمینی/

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن