گروه زیارتی ریحانه کربلا

اقساط سفر کربلا

اقساط سفر کربلا

سفر کربلا در بین شیعیان سفر پر طرفداری است. مردم کشور ما در بیشتر مناسبت های مذهبی مشتاق سفر به کربلا و زیارت امام حسین(ع) هستند. سفر کربلا به دو شکل هوایی و زمینی با اتوبوس رایج تر است. سفر زمینی با توجه به اینکه هزینه اش نسبت به سفر هوایی کمتر و بصرفه تر است اما سختی هایی را هم به دنبال دارد. برای سفر زمینی شما حدودا بعد از گذشت 20 ساعت به یکی از شهر های نجف و کربلا میرسید. در سفر هوایی شما بعد از گذشت حدود دو ساعت از تهران به نجف یا بغداد خواهید رسید.

اقساط سفر کربلا عکس دوم

در سفر زمینی کربلا شما علاوه بر مدت شب اقامت خود، دوروز را هم در مسیر رفت و برگشت هستید. سفر هوایی هزینه بالاتری دارد و نرخ اقامت هتل های عراق بر حسب دلار محاسبه میشوند. از انجایی که بیشتر افراد بصورت خانوادگی سفر میکنند و ممکن است هزینه ها برایشان بالا باشد. به همین دلیل میتوانند از شرایط اقساطی برای سفر به کربلا استفاده کنند.

شرایط اقساط

در شرایط اقساطی شما میتوانید حدودا 60 درصد از مبلغ هر نفر را اقساط کنید و الباقی را بصورت نقدی پرداخت کنید. برای اقساط سفر کربلا شما باید دسته چک صیادی طرح جدید بنفش رنگ (ثبت و تائیدی) داشته باشید. فرقی نمیکند که چک به نام خودتان باشد یا شخص دیگری. چک باید در وضعیت سفید باشد. در سفر هوایی کربلا شما برای هر نفر میتوانید حداکثر 10 میلیون تومان و در زمینی حداکثر 5 میلیون را برای هر نفر اقساط کنید.

اقساط سفر کربلا عکس دوم

نحوه بازپرداخت در قالب 5 چک به فاصله یک ماهه می باشد بازپرداخت هر یک میلیون تومان، یک میلیون و صد هزار تومان میشود.

مثلاً اگر شما یک خانواده 3 نفره باشید برای زمینی جمعاً  15 میلیون و برای هوایی جمعاً 30 میلیون از کل مبلغ را اقساط کنید.

همچنین برای انجام اقساط باید حضوری مراجعه کنید و چک خود را به همراه داشته باشید.

 

اقساط سفر کربلا عکس چهارم

 

 

ارز مسافرتی سفر کربلا

البته بهتر است بدانید که در سفر هوایی کربلا شما میتوانید از ارز مسافرتی خود استفاده کنید. ارز مسافرتی برای هر نفر میتوانید از حداقل 100 دلار و حداکثر 500 دلار به نرخ دولتی دریافت کنید. مابه التفاوت قیمت دلار مسافرتی و دلار آزاد در حال حاضر برای هر 500 دلار حدود 5 میلیون تومان است. این مبلغ میتواند مقداری از هزینه سفر هوایی شما را جبران کند.

 

 

نحوه دریافت ارز مسافرتی را میدانید؟

رزرو تور هوایی مشهد با بهترین قیمت.

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن