گروه زیارتی ریحانه کربلا

شهر سلمان پاک

شهر سلمان پاک

شهرسلمان پاک تقریباً در (24 کیلومتری) جنوب بغداد در نزدیکی شبه جزیره‌ای وسیع به سمت شرق دجله تشکیل شد. نام این شهر برگرفته از سلمان ایرانی، یکی از صحابه پیامبر(ص) است که معتقدند در مسجد سلمان الپرسی در این شهر مدفون است.

همچنین در نزدیکی شهر سلمان پاک، یک تأسیسات نظامی عراقی است که مرکز کلیدی برنامه‌های تسلیحات بیولوژیکی و شیمیایی صدام حسین بود. این مکان شامل پایگاه های آموزشی بود که توسط اطلاعات عراق برای هدایت نیروهای عملیات ویژه استفاده می شد.

قلعه سلمان پاک

این قلعه که درشمال شرقی شهر کاظمین واقع است. این قلعه به عنوان یکی از مکان‌های تاریخی و دیدنی در این شهر شناخته می‌شود.  قلعه و شهر سلمان پاک دارای آثار تاریخی و معماری زیبا و قدیمی است که به عنوان یکی از مکان‌های دیدنی و تاریخی در کاظمین محسوب می‌شود.

"</p

 

تاسیسات نظامی سلمان پاک

تاسیسات شهر سلمان پاک یا السلمان از تاسیسات نظامی عراق در نزدیکی بغداد است. زمین تأسیسات تقریباً 20 کیلومتر مربع است. اطلاعات نظامی ایالات متحده آمریکا به اشتباه آن را مرکز کلیدی برنامه های تسلیحات بیولوژیکی و شیمیایی عراق ارزیابی کرد. این تاسیسات در اوایل آوریل سال 2003 زمانی که توسط تفنگداران دریایی ایالات متحده تسخیر شد، تحت کنترل آمریکا قرار گرفت. این مرکز سپس به عنوان پایگاه عملیاتی پیشرو نامیدند. در سال‌های 1989 و 1990، آزمایشگاه‌های این مجتمع در مورد سیاه‌زخم، بوتولینوم، کلستریدیوم، پرفرنجنس، مایکوتوکسین‌ها، آفلاتوکسین‌ها و ریسین تحقیق کردند. در لبه شهر سلمان پاک طاق تیسفون قرار دارد که قدیمی ترین طاق ایستاده جهان است. این شهر در سال 400 بنا شد و تنها بنای باقی از شهر تیسفون است که در قرن ششم بزرگترین شهر جهان معرفی شد.

در یکی از مقالات سایت، طاق کسری یا همان طاق تیسفون را بطور کامل برایتان توضیح دادیم. برای دیدن مقاله طاق کسری اینجا را کلیک کنید.

کشور عراق جاذبه های گردشگری و تاریخی بسیار زیادی دارد که خیلی از افراد از آنها بی خبرند. بیشتر مردم فقط برای تور کربلا به این کشور سفر میکنند. اگر قصد سفر به عراق دارید و تور کربلا میخواهید، میتوانید با همکاران ما تماس بگیرید.

شهر سلمان پاک عکس سوم

قیمت تور های حج و زیارتی کربلا.

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن