گروه زیارتی ریحانه کربلا

تور کربلا حج و زیارتی

یکی از بهترین تورهای کربلا، تورهای حج و زیارتی است. این تور ها زیر نظر مستقیم سازمان حج و زیارت برگزار می‌گردد. تورهای حج و زیارتی با هتل های درجه الف، ب و ج برگزار می‌شود. جدول رزرو این تورها را می‌توانید از جدول زیر مشاهده فرمائید.

مساجد اطراف مسجد کوفه در عراق

مزایای تورهای حج و زیارتی کربلا

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های تورهای حج و زیارتی کربلای معلا موضوع امنیت است. شهر سامرا یکی از شهر های نا امن عراق به حساب می آید. در این مدل تورها به دلیل اینکه سازمان حج و زیارت عامل برگزاری است، معمولاً یک نفر نگهبان همراه کاروان وجود دارد. موضوع بعدی بحث قیمت گذاری این تورهاست. سازمان حج و زیارت در موضوع عتبات عالیات سعی می‌کند قیمتی مناسب و معقول را برای این تورها در نظر بگیرد.

ازین رو کلیه افراد توانایی خرید تور های حج و زیارتی را پیدا می‌کنند. بحث بعدی تنوع تورهای حج و زیارتی است. به طور معمول تور‌های حج و زیارتی در 2 حالت زمینی و هوایی اول هر برج باز می‌شود. وبسایت سازمان حج و زیارت در موضوع عتبات عالیات به آدرس https://atabatorg.haj.ir/ هر ماه این تور‌ها را به روز رسانی می‌نماید. برگزاری زیارت دوره کامل در نجف و کربلا نیز از دیگر مزایای این تورهاست.

از دیگر مزایای تورهای حج و زیارتی کربلا موضوع ارائه خدمات درمانی است. در تمام طول مسیر چنانچه مشکلی برای زائران پیش بیاید، با بیمه انجام شده مسافران، تمامی این هزینه ها پرداخت می‌شود. این درحالی است که در تورهای گردشگری تنها قسمتی از این هزینه ها پوشش داده می‌شود. مورد دیگر درمسئله وعده های غذایی است. در تورهای حج و زیارتی بر خلاف تور‌های آزاد کربلا، حتی میان وعده های بین راهی هم بر عهده سازمان است.

اطراف مسجد کوفه در نزدیکی نجف

معیاب تورهای حج و زیارتی کربلا

یکی از مشکلات معمول این تورها پاسخ گویی ضعیف سازمان و اطلاعات کم در مورد شرایط سفر است. زمانیکه پرواز به هر دلیلی جابجا یا کنسل می‌شود مسافر در لحظات پایانی متوجه موضوع می‌شود. مورد بعدی عدم پاسخگویی در مورد شرایط کیفی تور است. بارها پیش آمده است که هتل‌های اعلامی در لیست سازمان با هتل‌های محل اقامت در در کربلا و نجف تفاوت داشته است. همچنین از بعضی مسافران نقل شده که کیفیت غذای هتل های درجه ب و ج بسیار پائین تر از حد مطلوب است.

لازم به ذکر است که کیفیت هتل های کشور عراق خصوصاً در کاظمین بسیار پائین تر از استانداردهای جهانی است. ازین رو ما همواره به مسافران توصیه می‌کنیم تا حدالامکان هتل های درجه الف را برای سفر انتخاب نمایند. موضوع بعدی که در تورهای حج و زیارتی کربلا مشاهده می‌شود اینست که این تورها صرفاً به صورت 7 شبه اجرا می‌شوند. مسافران امکان رزرو تور کربلا را با تعداد روزهای کمتر نخواهند داشت.

ولی در تورهای گردشگری تورها به صورت 4 شب و 5 روز نیز برگزار می‌گردد. یک تفاوت مهم که شاید از معایب تورهای حج و زیارتی محسوب شود مسئله 1 شب اقامت در کاظمین است. شهر کاظمین به لحاظ موقعیت یکی از مناطق ضعیف کشور عراق و در نزدیکی بغداد است. به دلیل مطلوب نبودن هتل های این منطقه اکثر تورهای گردشگری زیارت سامرا و کاظمین را به صورت عبوری برگزار می‌کنند. اما در مدل حج و زیارتی کربلا معمولاً یک شب اقامت در کاظمین داریم.

هتل های معروف درجه الف تور کربلا حج و زیارتی

هتل‌های کربلا بر اساس گرید جهانی تقسیم بندی نمی‌شوند. یعنی ممکن است تصور شما با آن چیزی که در مورد هتل 5 ستاره می‌دانید با چیزی که به عنوان هتل درجه الف ویژه می‌بینید متفاوت باشد. از هتل های معروف در کربلا و نجف که طرف قرارداد سازمان حج و زیارت هستند می‌توان به هتل الریان، نعیم الوارث، الاماره، ابراج الشرق، دره الرسول، برج الاماره،جواهر، الماس شرق،الریان، برج النقاش در کربلا، برج الیاقوت و قصر الملوک در نجف.

هتل های الف کشور عراق

لیست تورهای آنلاین حج و زیارتی کربلا را می‌توانید ازینجا نیز مشاهده بفرمائید. 

نام هتل کربلا و نجفهتل کاظمین شب های اقامتزمینی / هوایی تاریخقیمت (تومان)
هتل کربلا کورال ج
هتل نجف اوروک ج
گروه ب3 شب کربلا / 3 شب نجف / 1 شب کاظمینهوایی زاگرسسه شنبه 1403/01/1417.126.000
هتل کربلا عطاءالوارث ج
هتل نجف کوثر ج
برج الجواد گروه ب3 شب کربلا / 2 شب نجف / 1 شب کاظمینهوایی العراقیهدوشنبه 1403/01/2017.460.000
هتل کربلا دره الرسول الف
هتل نجف ام القری ب
گروه ب3 شب کربلا / 3 شب نجف / 1 شب کاظمینهوایی تابانسه شنبه 1403/01/2116.100.000
هتل کربلا عطاءالوارث ج
هتل نجف کوثر ج
برج الجواد گروه ب3 شب کربلا / 2 شب نجف / 1 شب کاظمینهوایی العراقیهچهارشنبه 1403/01/2217.450.000
هتل کربلا عطاءالوارث ج
هتل نجف کوثر ج
برج الجواد گروه ب3 شب کربلا / 2 شب نجف / 1 شب کاظمین3 شب کربلا / 2 شب نجف / 1 شب کاظمینپنجشنبه 1403/01/2317.455.000
هتل کربلا جنه الکوثر ج
هتل نجف خان الذهب ج
جمیرا گروه ج3 شب کربلا / 3 شب نجف / 1 شب کاظمین3 شب کربلا / 2 شب نجف / 1 شب کاظمینجمعه 1403/01/2413.550.000

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Rate this page
پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن